Bilim Teknoloji Rehabilitasyon Eğitimi Verilebilir mi

Bilim teknoloji öğretmenlerinin maaş karşılığı dersleri doldurma zorunluluğu var mıdır? Rehabilitasyon eğitimi karşılığı ek ders ücreti alınabilir mi?

EĞİTİM 07.11.2019, 22:32
Bilim Teknoloji Rehabilitasyon Eğitimi Verilebilir mi

MEB Görüş Yayınladı

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından 30/12/2015 tarih ve 13507730 sayılı görüş yazısı yayımlandı. Fatih Projesi BT rehberliği olarak görev yapan öğretmenlere bu görevi olan günler için nöbet dahil başka görev verilemez. Ancak eğitim öğretim saatleri dışında kalan sürede nöbet, belletmenlik vb. görevler verilebilir.

FATİH Projesi BT Rehberliği görevini yürüten öğretmenlerin maaş karşılığı dersleri doldurma zorunluluğu vardır. Bunun için mevzuat gereğince yürütmek zorunda oldukları ders görevini yerine getirmeleri gerekir. Ondan sonra nöbet ya da belletmenlik gibi görevler alabilirler. Öğretmenler ders yükünü tamamlayamazsa bile 18 saat ek ders ücreti ödenecektir. Göreve başlayan her öğretmen herhangi bir şarta bağlı kalmadan haftada 18 saat ek ders ücretine hak kazanır.

Bakan onayı ile görevlendirilen öğretmenler için 1 yılda bir, diğer görevlendirmeler içinse her 6 ayda bir tekrar onay alınmalıdır. Fiilen görev yapmaları halinde bu ek ders ücreti devam edecektir. Yaz tatilleri ve yarıyıl tatillerinde de bu durum değişmeyecektir. Ek ders ücretleri kadronun olduğu kurum tarafından ödenir. Bu ek ders ücretinin ödenmesi halinde ayrıca asli görev için ek ders ücreti ödenmez.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)