Benim Kim Olduğumu Biliyor Musunuz Diyen Müdüre Soruşturma

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da bir polise benim kim olduğumu biliyor musunuz diyerek görevlerini yapmalarını engellemeye çalışan il müdürü hakkında soruşturma açıldı.

EĞİTİM 21.05.2018, 23:15 22.05.2018, 12:03
Benim Kim Olduğumu Biliyor Musunuz Diyen Müdüre Soruşturma

Polis Şikâyet Etti

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Ömer Faruk Yelkenci aracında çakar kullandığı gerekçesiyle durdurulmuş ve polis tarafından ceza yazılmıştı. Bunun üzerine sinirlenen Yelkenci benim kim olduğumu biliyor musunuz diyerek polislerin görevlerini yapmalarını engellemeye çalıştı. Olayın büyümesinin ardından ise polis memuru açığa alınmıştı. Bu durum tüm ülkede büyük bir yankı uyandırmış ve tepki gösterilmişti.

Tepkilerin ardından açığa alınan polis memuru görevine iade edilirken Yelkenci hakkında soruşturma açıldı. Açığa alınan polis memuru olay yerine gelen emniyet müdür yardımcısından da şikâyetçi oldu. Görevini yapmasını engellediğini ve git buradan dediğini ifade eden polis memuru emrin yazılı verilmesini istedi. Bunun üzerine yazılı emir verilmediğini ve aracın kontrol yapılmadan bırakıldığını ifade etti. Polis memuru bu hareketlerinden ötürü emniyet müdüründen de şikâyetçi oldu.

Hali hazırda görevine iade edilen polis memuru ile bu kimseler arasında dava süreci devam ediyor. Polis memuru bu davranışı ile direkt olarak açığa alınmıştı ancak hakkında soruşturma başlatılan Yelkenci için açığa alma tedbiri uygulanmadı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)