Başka İlde Seminere Katılacak Öğretmenler Dilekçe Vermelidir

Mesleki çalışma programına başka ilde katılmak isteyen öğretmenler için dilekçe verme süresi başlamıştır.

EĞİTİM 18.06.2019, 21:23
Başka İlde Seminere Katılacak Öğretmenler Dilekçe Vermelidir

İlk Hafta Sona Eriyor
14 Haziran tarihinde okulların kapanması ile öğrenciler için eğitim yılı sona ermiştir. Öğretmenler ise 2 hafta sürecek olan, seminer olarak adlandırılan mesleki çalışma programına katılıyor. 17 Haziran günü seminerler başladı. Öğretmenler seminerin ilk haftasına görev yaptıkları okullarda katılmak zorundadır. İkinci haftasına ise diledikleri il ya da ilçede katılma hakkına sahiptirler. İşte bu hakkını kullanmak isteyen öğretmenler, dilekçe vererek yazılı beyanda bulunmalıdır. 

Seminerlerin ilk haftası 21 Haziran Cuma günü sona erecektir. İkinci hafta için öğretmenler dilekçe vermelidir. İlkokullarda zümre bazında, diğer okullarda ise alan bazında kendi branşlarında programlara katılabileceklerdir. Seminer verilmekte olan diğer merkezlerde çalışmalara katılma hakları vardır. 

Dilekçe Hangi Kuruma Yazılacaktır?
Başka il ya da ilçede seminere katılmak isteyen öğretmenler, seminere katılmayı planladıkları il ya da ilçe kurumuna hitaben dilekçe yazacaklardır. Böylece ilgili kurum katılımcı sayısına göre düzenleme yapacaktır. Seminerler sona erdiğinde ise öğretmenler nerede ve ne kadar süre ile seminere katıldığını belgelemelidir. Bu belgeler öğretmenlerin görevli olduğunu okul müdürlüklerine sunulacaktır. 

Bu düzenleme sayesinde öğretmenler bir hafta önceden ailelerine kavuşabilecektir. Özellikle sözleşmeli olarak çalışan öğretmenlerin aile birliği maalesef ki sağlanamamaktadır. Bu öğretmenler için bir hafta dahi oldukça önemlidir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)