Balıkesir’de Taşımalı Eğitim Sorunu Öğrencileri Okuldan Alıkoyuyor

Balıkesir Burhaniye’nin kırsal mahallerinde yaşayan çocuklar taşımalı eğitim ile merkezi okullarda eğitim görebiliyordu.

EĞİTİM 01.01.2018, 18:07
Balıkesir’de Taşımalı Eğitim Sorunu Öğrencileri Okuldan Alıkoyuyor

Ancak bu sene taşımalı eğitim durunca pek çok çocuk toplu ulaşım araçlarını kullanmak zorunda kaldı. Bu durum velileri o kadar endişelendiriyor ki bazı aileler çocuklarını okula göndermeye çekiniyor. Sorunu çözmek için Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner ile veliler bir araya gelerek toplantı yaptı. 

Velilerle Toplantı Yapıldı

İlçe merkezinde Kaymakam Hüseyin Öner, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhan Levent ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Seyfettin Ceylan gibi yetkililerin katılımıyla bir toplantı yapıldı. Sorunun çözümü için adım atılması üzerine kırsal kesimden pek çok veli toplantıya katıldı. Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda Öner, taşımalı eğitimin yönetmelik gereği durdurulduğunu ifade etti. Velilerden anlayış istedi. Yönetmelik değiştikçe kendilerinin de yapabileceği bir şey olmadığını söyledi. 

Benzer açıklamalar Burhaniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhan Levent ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Seyfettin Ceylan tarafından da yapıldı ve velilerden anlayış istendi. Şimdilik çocukların toplu taşıma kullanması gerektiğine vurgu yapıldı. 

Çözüm Yok
İlçede taşımalı eğitim kullanan tam 9 bin 183 öğrenci bulunuyor. Bu öğrenciler her yaş grubundan mevcut. aileler küçük çocuklarının toplu taşıma kullanmasını istemiyor. Eğitim döneminin ortasında kaldırılan servisler tüm öğrencilere mağduriyet yaşattı 

Bu toplantıdan da bir sonuç alamayan veliler bu sorunu çözmek için bir üst merciinin yollarını aşındırmaya hazırlanıyor.

Yorumlar (0)