Bakan Yılmaz’dan Yarıyıl Tavsiyesi

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz karnelerin dağıtıldığı Cuma gününde bir okulu ziyaret ederek kendisi de karne dağıttı.

EĞİTİM 19.01.2018, 22:11
Bakan Yılmaz’dan Yarıyıl Tavsiyesi

Öğrencilerle sohbet de eden Yılmaz aynı zamanda birtakım önemli uyarılarda da bulundu. 

Yarıyıl tatilinin kitap okuyarak ve dinlenilerek geçirilmesini tavsiye eden Yılmaz daha öncede öğrencilere ödev verilmemesi gerektiğini belirtmişti.

Karne Belirleyici Değildir

Öğrencilerin karnelerini bizzat kendi eliyle veren Bakan Yılmaz, karneler sebebiyle öğrencilere kızılmaması gerektiğini belirtti. Yılmaz karnede yer alan notların belirleyicilik taşımadığını da sözlerine ekledi.

Ayrıca öğrencinin başarısında aile ve öğretmenlerin de büyük bir payının olduğunu dolayısıyla birlikte hareket edilmesi gerektiğini de ifade etti.

Ödev Yok

Okullara genelge gönderildiğini ve kesinlikle ödev verilmeyeceğini belirten Yılmaz, yarıyıl tatilin boyunca öğrencilerin bol bol dinlenerek kitap okumalarını tavsiye etti. Ayrıca öğrencilerin sosyalleşmeleri için öğretmenlerinin de rehberlik etmeleri gerektiğini belirtti. Bu kapsamda birtakım aktivite önerileri hazırlanabileceği gibi bunun yanı sıra okunacak kitaplar konusunda da rehberlik edilebileceğini belirtti.

Bu sayede öğrenciler yeni eğitim dönemine hazır bir şekilde gelebilecekler. Ayrıca öğrencilerin içine kapanık ve düşünme kabiliyetinden yoksun bir şekilde yetişmelerinin de bu sayede önüne geçilmiş olacak.

Umarız ki çocuklarımız geleceğimizi daha iyi yönlendirebilmek adına kendilerini daha iyi bir şekilde geliştirirler. Hiç şüphesiz ki bunda en büyük pay öğretmenlere ve öğrencilerin ailelerine düşmektedir.

Dolayısıyla bu sorumluluk yadsınamayacak derecede ağırdır.

Yorumlar (0)