Bakan Yılmaz Öğretmenlere Seslendi: Ödev Vermeyin

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, her tatile girerken bakanlık olarak öğrencilere ödev verilmemesi açıklamasında bulunduklarını hatırlattı.

EĞİTİM 14.01.2018, 17:46 14.01.2018, 18:20
Bakan Yılmaz Öğretmenlere Seslendi: Ödev Vermeyin

Yine öğretmenlere seslenerek, ödev vermemelerini istedi. Öğrencilere ödev verilmesini istemediklerini tekrarladı. 

15 Tatil Öncesi Bakan Yılmaz’dan Öneriler

Özel bir kanalda yayına katılarak açıklamalar yapan MEB Bakanı yılmaz, öğretmen ve öğrencilere tavsiyelerde bulundu. 

Her öğrencinin başarılı olduğuna değinen Yılmaz, karneler öğrencinin başarısını değil, ifade yeteneğini gösterir dedi. Önemli olanın öğrencinin anladıklarını sözlü ya da yazılı olarak ne kadar ifade edebildiğidir dedi. 

Sömestr tatili gelirken öğretmenleri de yeniden uyardı. Okullara her tatil öncesi yazı gönderiyoruz ancak yine de tekrarlayalım diyerek öğretmenlerden ödev vermemelerini rica etti. Öğrencilerin tatilde bulundukları yerdeki müzeleri gezmelerini istedi. Yaşadıkları şehirleri tanımalarını istedi. Bu tür gezileri ödevden saymayarak yapmalarını istedi. 

Tatilde bol bol kitap okumalarını ve kültürlerini geliştirmelerini istedi. Öğretmenlerin de öğrencilere bu tür ödevler vermesini istedi. 

"Evlatlarımızı Elektronik Bağımlılıktan Kurtarmalıyız"

Yılmaz, çağımızın sorunu telefon, bilgisayar bağımlılığına da değindi. Teknolojiye kendisini kaptırmak yerine ayak uydurmak gerektiğini ifade etti. Çocukları bu bağımlılıktan korumaya değindi. 

Artık okullara okuryazarlık dersi konulduğunu söyleyen Yılmaz, çocuklara medya okuryazarlığı kazandırmaya çalıştıklarını ifade etti. Medyada çıkan her habere inanmak yerine sorgulamayı öğrettiklerini ifade etti. Teknoloji okuryazarlığı konusunda da uyardı. Teknolojinin sizi kullanmasına izin vermeyin, siz teknolojiyi kullanın dedi.

Yorumlar (0)