Bakan Selçuk’tan Yöneticilere Önemli Mesajlar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Başkent Öğretmenevi’nde katıldığı çalıştayda okul yöneticilerine oldukça önemli tavsiyelerde bulundu.

Bakan Selçuk’tan Yöneticilere Önemli Mesajlar

Okul Lideri Yerine Orkestra Şefi Tanımlaması
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okul liderlerinin nasıl olması gerektiği konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda okul lideri yerine orkestra şefi tanımlaması yapan Bakan Selçuk, okul yöneticilerinin idare yerine yönetişim yapmaları gerektiğini ifade etti. 

Okul Yerine Hayat Sahnesi
Bakan Selçuk, okulların sadece ders alanı olarak düşünülmemesi gerektiğini bir hayat sahnesi olarak algılanması gerektiğini aktardı. Bu sebeple çocukların sadece ders başarılarına odaklanılmaması gerektiği bunun yanı sıra çocukların ders dışı hayatlarının da takip altına alınması gerektiğini aktardı.

Orkestra şeflerinin ortak özelliğinin kontrol olduğunu ifade eden Bakan Selçuk, okul yöneticilerinin de böyle olması gerektiğini aktardı. Böylelikle okulda düzen kendiliğinden sağlanmış olacaktır. Öğrenciler de kendilerini okul içerisinde daha rahat hissedeceklerdir. Böylelikle okulda ağlayan çocuklar yerine kendisini evinde gibi rahat hisseden çocuklar görmek mümkün olacaktır. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da ifade edildiği üzere eğitimde kalitenin artırılması için bu tür çalışmaların önemi daha da çok artmaktadır. Bakan Selçuk da bu durumun farkında olduğunu göstererek öğretmenlere sürekli olarak tavsiyelerde bulunmaktadır. Eğitimde kalitenin artırılması için bu tür tedbirlerin daha da çok artırılması gerekmektedir. Böylelikle nicelikle birlikte nitelikte de önemli gelişmeler yaşanması mümkün olacaktır.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ademoğlu
Ademoğlu - 10 ay Önce

Sayın bakanın samimiyetine ve iyi niyetine inanıyorum. Ancak yönetici davranışlarını etkileyen, bireysel mesleki yeterlikleri, okul ve ülke atmosferi, paydaşlar arası iletişim ve güven ortamını , kabul alanlarını ve saygınlıklarını unutmamak gerekir.

Nurşen kisacik
Nurşen kisacik - 10 ay Önce

Baş bakanin benim kızım kapeseden atmış yedi puhan aldı anasınıfı öğretmeni bölümünü okudu niye alım yok öğretmen alımını açılmasını istiyoruzzzzzzzzzz