Bakan Selçuk’tan Velilere Tavsiye

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Beyoğlu’nda katıldığı anaokulu açılışında velilere önemli tavsiyelerde bulundu.

EĞİTİM 28.11.2018, 22:25
Bakan Selçuk’tan Velilere Tavsiye

Bırakın Zamanlarını Yaşasınlar
Hezarfen Anaokulları açılışına katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrenci velilerine de önemli tavsiyelerde bulundu. Bakan Selçuk, öğrenciler ile velilerin aynı tarihte yaşadıklarını ancak farklı zamanda yaşadıklarını belirtti. Bu sebeple de geçmişin kalıpları ile öğrencileri şekillendirmeye çalışmamak gerektiğini aktaran Bakan Selçuk, çocuklarımızı gelecek için hazırladıklarını belirtti. 

Bakan Selçuk, velilerin aşırı korumacı ve aşırı ilgili olmamalarını istedi. Hayatın zorlukları ile nasıl mücadele edileceğini öğrenmesi gereken öğrenciler, velilerin aşırı korumacı tavırları yüzünden zorluklarla başa çıkmayı öğrenmiyorlar. 

Açılışa katılan isimlerden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da Beyoğlu’ndaki açılan anaokulların hikayelerini de anlattı. Zamanında bir annenin kendisine gelerek Beyoğlu’nda neden anaokulu olmadığını sorduğunu ifade etti. Bunun üzerine düşündüğünü ve Bakanlık ile koordineli olarak harekete geçtiklerini aktardı. Geldiğimiz noktada ise Beyoğlu’nda Hezarfen Anaokullarının 15.si de açılmış oldu. 

Demircan, öğrencilere verilen eğitimler arasında robotik kodlama ve yazılım derslerinin olmazsa olmazlar arasında olduğunu da aktardı. Çağımızın teknolojik gelişmeleri karşısında öğrencilerin donanımlı bir şekilde yetişebilmeleri için çaba gösterdiklerini belirtti. Bunların yanı sıra kültür ve sanat alanlarında da öğrencileri yetiştirecek eğitim müfredatlarının hayata geçirildiğini belirtti. Bu anaokulları sayesinde çocuklarımızın gelecekleri daha güvenli ve planlı bir şekilde inşa edilmiş olacak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@