Bakan Selçuk’tan Öğretmenlere Norm Kadro Ve Ek Ders Güvencesi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden seminerdeki öğretmenlere seslendi ve açıklamalarda bulundu.

EĞİTİM 17.06.2019, 18:15
Bakan Selçuk’tan Öğretmenlere Norm Kadro Ve Ek Ders Güvencesi

Öğretmenler Endişelenmesin
Bakan Selçuk, öğretmenlere seslenirken pek çok farklı konuya değindi. En dikkat çeken başlık ise yeni sistemde öğretmenlerin norm kadro ve ek ders ücretlerinde sorun yaşanmayacağı oldu. 

Bakan Selçuk yeni dönemde Gençlik ve Spor Bakanlığının kamplarının ara tatillerde öğrencilere tahsis edileceğini söyledi. Okullar bünyesindeki laboratuvar ve spor salonu gibi alanların öğrenciler için kullanıma açılacağını belirtti. 

Bakan Selçuk, seminer dönemlerinin yıllardır öğretmenlerin çay içip sohbet ettiği günler olarak anıldığını hatırlattı. Artık bu etiketin değiştiğini ve öğretmenlerin mesleki olarak kendisini yetiştirdiğini söyledi. Artık öğretmenlerin çayını da içtiğini, işini de yaptığını aktardı. Seminerlerin artık zorunlu olarak doldurulan vakitler olmaktan çıktığını ve artık dolu dolu geçtiğini belirtti. 

Bakan Selçuk, ‘1 milyon öğretmen, 1 milyon fikir’ projesine öğretmenlerin ilgisinden ötürü teşekkür etti. Öğretmenlerin fikirlerinin kendileri için yol haritası olduğunu söyledi. Yeni yapının sorun teşkil etmeyecek şekilde tasarlandığını belirten Selçuk, ders saatlerinin azaltılması konusunda öğretmenlerin endişeli olduğunu söyledi. Öğretmenlere seslenen Selçuk, norm kadro ve ders ücretleri konusunda endişe duyulmamasını istedi. Yeni sistemin bu sorunlara yer vermeyecek şekilde tasarlandığını söyledi. Benzeri uygulamaların uzun yıllardır diğer ülkelerde uygulandığını açıklayarak, böyle bir sorunun olmadığını belirtti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Yunus yıldıran 1 yıl önce
Ne zaman açılır ilanlar yaa