Bakan Selçuk Okulların Açılışı İçin 1 Haziran’ı İşaret Etti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, iyileşmenin devam etmesi durumunda okulların 1 Haziran tarihinde açılabileceğini açıkladı.

EĞİTİM 01.05.2020, 09:45 22.06.2020, 21:55
Bakan Selçuk Okulların Açılışı İçin 1 Haziran’ı İşaret Etti

31 Mayıs’a Kadar Süreç Devam Edecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, normalleşme sürecinin 31 Mayıs’a kadar devam edeceğini söyledi. Bu tarihe kadar vakalarda ciddi bir azalma sağlanması durumunda okulların 1 Haziran tarihi itibariyle açılabileceğini belirtti. Okulların açılmasını kendilerinin de çok istediğini belirten Bakan Selçuk vaka sayılarının bunda belirleyici olduğunu belirtti.

Telafi Süreci Başlayacak

Bakan Selçuk 1 Haziran’da okulların açılması ile birlikte telafi sürecinin başlayacağını aktardı. Hem genel hem de özel olarak gerçekleştirilecek telafiler ile öğrencilerin gelişimlerini tamamlamaları sağlanacak. Bakan Selçuk bu sürecin illere ve öğrencilere göre değişiklik göstereceğini belirtti. 

Bakan Selçuk geliştirilen sistemin dünyada varsa 2-3 ülkede olduğunu söyledi. Öğrencilere özel bir program geliştirildiğini belirten Bakan Selçuk bunda yapay zekanın kullanıldığını belirtti. Böylelikle öğrencinin geleceğini çizebilmesi için doğru bir çıkarım sağlanmış olacaktır. 

Bakan Selçuk bunlara ek olarak öğrencilere bedava internet de vererek destek sağladıklarını aktardı. Tüm bu çalışmalar sayesinde eğitim alanında büyük devrimler gelmesi bekleniyor. Örgün eğitime geçilse de EBA üzerinden eğitimlerin devam ettirilmesi planlanıyor. Böylelikle dijitalleşmeye büyük bir ağırlık verileceğini söyleyebiliriz. Öğrencilerin eğitimi açısından bu konu önem arz etmektedir. İlerleyen zamanlarda büyük gelişmelerin yaşanacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)