Bakan Selçuk Okullara Ara Tatil Dönemi Başlatıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklama ile öğrenci ve öğretmenleri yakından ilgilendirecek yönetmelik değişikliği ile ara tatil uygulamasına geçileceği ilan edilmiştir. Haberimiz ekinde tüm detayları bulabilirsiniz…

EĞİTİM 16.05.2019, 04:13
Bakan Selçuk Okullara Ara Tatil Dönemi Başlatıyor

MEB Devlet ve özel okulların tamamını kapsayan yönetmelik değişikliği ile Türkiye genelinde zorunlu ara tatil dönemi başlatılıyor. 2019/2020 yıllarını kapsayacak şekilde yönetmelik değişikliği ile eğitim ve öğretim takviminde değişikliğe gidilecek.

Eğitim ve öğretim takvimlerinde ara dönemlerin azlığı sebebiyle öğretmenlerin ve öğrencilerin derse adapte olamaması motivasyon kaybına uğraması nedeniyle sistemde değişikliğe gidilmesi gerektiğini Bakan Selçuk tarafından basının önünde bizatihi kendisi açıklama yapmıştır.

Yeni sistem ile eski sisteme nazaran 15 tatil ve yaz tatillerinin uzunluğu ancak bu ara dönemlerin öğretmen ve öğrencilerin okullara adaptasyonu bi hayli zaman almaktayken, yeni sistem ile öğretmenlerimizin ve öğrencilerimiz okul ve ders motivasyonlarını yükselteceği kanaati taşımaktayız, dedi.

Yeni sistemimizde ara tatillerin 2019 yılı içerisinde 18 ila 22 Kasım 1’inci ara tatil 6 ila 10 Nisan 2020 yılı içinde 2’ci ara tatil olarak yönetmelik değişikliğine gidilmiştir. Eski sistemde okulların başlayış ve bitiş tarihleri ’de değişmiş oluyor.

Okulların başlama tatili yeni Resmi uygulama ile 9 Eylül 2019 tarihinde okullarda zil çalacak, 25 Kasım ile 17 Ocak tarih aralığında ise 1’inci dönem devam edecek olup 20 Ocak 31 Ocak tarihleri arasında 1’inci dönem son bulacak, 6 ile 10 Nisan tarihi ile ikinci yarıyıl ilk tatili ve ardından yaz tatili 19 haziran 2020 yılın’da başlayacak.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)