Bakan Selçuk Öğretmen, Öğrenci ve Velilere Seslendi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 2018-2019 eğitim öğretim yılı öncesinde öğretmen, öğrenci ve velilere seslendi.

Bakan Selçuk Öğretmen, Öğrenci ve Velilere Seslendi

Bakan Selçuk Meslektaşlarına Seslendi

Bakan Selçuk konuşmasında ilk olarak öğretmenlere hitap ederken büyük bir sorumluluk üstlendiklerini hatırlattı. Öğrencilerin hayat kapılarını açan anahtarların öğretmenler olduğunu ifade eden Bakan Selçuk bu sebeple her bir Milli Eğitim ferdinin büyük bir sorumluluk üstlendiğini belirtti. Eğitim sayesinde 2023 hedeflerine ulaşılabileceğini belirten Bakan Selçuk başarılı bir eğitim yılı geçirilmesi temennisinde bulundu.

Bakan Selçuk eğitim sürecinin önemli aktörlerinden birisi olan velileri de unutmadı. Velilerin son derece önemli bir role sahip olduklarını belirten Bakan Selçuk velilere çocuklarını dinleme tavsiyesinde bulundu. Böylelikle çocukların içindeki potansiyeli ortaya çıkarabileceklerini belirtti.

Tek İşimiz Size Hizmet Etmek

Bakan Selçuk öğrencilere hitap ettiği kısımda öğrencilerim, çocuklarım, yavrularım diyerek söze başladı. Öğrencilerden beklentilerini açıklayan Bakan Selçuk milli ve manevi değerlerine bağlı, evrensel gelişmelere duyarlı, üreten mutlu bireyler olabilmeleri için ellerinden geleni yapacaklarını da belirtti. Bakanlık olarak tek işlerinin öğrencilere hizmet etmek olduğunu belirten Bakan Selçuk öğrencilerin de millete ve ailelerine karşı olan sorumluluklarını yerine getirmelerini istedi. Ülkemizi güçlü yarınlara taşıyacak olan kişilerin öğrenciler olduğunu da önemle vurguladı. Yeni eğitim öğretim yılı öncesinde gerçekleştirilen bu motive edici konuşma ile birlikte hayırlı ve başarılı bir eğitim yılı geçmesini temenni etti.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE