Atölyeler Sayesinde Sporcu Yetişecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, atölyelerde verilen hareket odaklı eğitimlerin de dersten sayılacağını açıkladı.

EĞİTİM 07.03.2019, 23:10
Atölyeler Sayesinde Sporcu Yetişecek

Dersler Atölyelerle Desteklenecek
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitim verilirken çocuklara yeterince hareket etme ortamı sağlanmazsa depresyon eğiliminin artacağını söyledi. Duygusal yönden yeterince gelişmeyen çocukların kişilik problemleri de yaşayabileceğini söyledi. Bu yüzden çocukların tek bir yönden değil, dengeli olarak yetiştirilmesi gerektiğini belirtti. Çocukların özgüven sorunu yaşamaması, dengeli bir şekilde eğitim alabilmesi için eğitime atölyelerle destek verileceğini aktardı. Öğrencilerin sınav baskısından kurtulması, çocukluklarının çalınmaması için sınav odaklı eğitimden vazgeçilmesi gerektiğini dillendirdi. Tüm bu saydıklarının ise ancak iyi şekilde donatılmış atölyelerle mümkün olacağını açıkladı. 

Çocuklar Birinci Sınıfta Meslekleri Taşıyacak
Bakan Selçuk, atölyeler sayesinde UNESCO meslekler sınıflandırılmasının da uygulama fırsatı bulacağını belirtti. Çocuklar daha ilkokul birinci sınıfta iken meslekleri tanıyacaklar. Böylece kendisine uygun olan seçeneği erkenden tanıma fırsatı bulacaktır. Mesleklerin tanıtılması için atölyeler kullanılacaktır. Atölyelerde mevcut öğretmenler eğitim verecektir. İsteyen öğretmenlere verilen yan alanlar ile kendilerini geliştirme fırsatı tanınacaktır. 

Atölyelerde geçirilen vakitler de ders saatlerinden sayılacaktır. Böylece çocuklar derslerinden geri kalmadan antrenmanlara vakit ayırabileceklerdir. Milyonlarca genç nüfusa sahip olmamıza rağmen, sporcu yetişmeme sorunu bu şekilde bir nebze azaltılacaktır. Olimpiyatlara katılacak, şampiyon olacak sporcu yetiştirmek için altyapı hazırlıkları bu şekilde başlayacak. Çocuklar sporları küçükten tanıyacak ve sınav kaygısı ile antrenmanlara ara vermeyecek.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)