Atölye ve Laboratuar Öğretmenlerine Teknoloji Dersi Verilecek

Cumhurbaşkanlığı ile MEB arasında protokol gereği, 2023 atölye ve laboratuar öğretmenine verilen teorik ve uygulamalı teknoloji eğitimi verilecektir.

EĞİTİM 26.02.2019, 22:06
Atölye ve Laboratuar Öğretmenlerine Teknoloji Dersi Verilecek

Teknolojide Yenilik
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği 2023 öğretmenin teknoloji eğitimi alması sağlanacak. Protokolün imza töreninde söz alan Bakan Selçuk, bilim ve teknoloji konusunda nitelikli eleman açığını karşılamak için bu protokolün öneminden bahsetti. Nitelikli öğretmenler sayesinde öğrencilerin de daha nitelikli eğitim alacaklarını söyledi. Ayrıca okulların gelişen teknolojiye ayak uydurması sağlanacak. Eğer gereken teknolojik bağ kurulamazsa eğitim ve ekonomi arasındaki ilişkinin de kopacağını aktardı. Eğitim, ekonomi ve demokrasinin üç sacayağı olduğunu belirten Selçuk, birinin bile eksikliğinde işlevselliğin azalacağını söyledi. Ar-Ge çalışmalarının aralıksız devam etmesi ile eğitime canlılık katılacağını aktardı. 

Yerli ve Milli Bakış
Her konuda öne çıkarılan ve hedeflenen yerli ve milli bakış açısı eğitimde de hayata geçirilecek. Uluslar arası düzeyde bir eğitimin, bilim ve teknoloji üzerine kurulacağını söyledi. Savunma sanayi alanındaki teknolojik bilgiler ve eğitim arasında kurulan bu köprü sayesinde de nitelikli eleman ihtiyacı sağlanacaktır. İşbirliği şimdilik 2023 öğretmen için yapılsa da, Bakan Selçuk sayının arttırılmasının değerlendirileceğini aktardı. 

Bakan Selçuk’tan sonra diğer yetkililer de söz aldı. Protokol imzalanması için yapılan tören, tören sonunda karşılıklı olarak imzaların atılması ile sona erdi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Mağdur Aile 2 yıl önce
Cocuklarimizin aklıyla dalgami geçiyorsunuz hem yüzdeleri al sonra kadro verdim de hadi yürüyün şuradan terbiyesizler