AÖF Sınav Yerleri Açıklandı

26 ve 27 Mayıs günlerinde yapılacak olan AÖF final sınavları için adayların sınava girecekleri yerler belli oldu.

EĞİTİM 21.05.2018, 21:42
AÖF Sınav Yerleri Açıklandı

Giriş Belgesi Çıkarma

AÖF final sınavlarına girecek adaylar için giriş belgeleri yayınlandı. Bu kapsamda adaylar hangi sınav yerinde sınavca gireceklerini öğrenebilecekler. Sınavlar ise 26 ve 27 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek. Adaylar sınava giriş belgelerini yanlarında götürmeleri gereklidir. Aksi takdirde sınava alınmaları mümkün olmayacaktır. Bunun yanı sıra kimlik kartlarının da yanlarında getirilmesi zorunludur.

Adaylar final sınavlarının ardından dönemin sonuna geleceklerdir. Bu kapsamda sınava giremeyen adaylar için herhangi bir telafi imkânı da bulunmamaktadır. Bu sebeple de final sınavları son derece önem arz etmektedir. Giriş belgesi çıkarmak isteyen adaylar haberimizin sonunda yer alan linke tıklayarak sınav yerlerini öğrenebilir.

4 Yanlış 1 Doğruyu Götürecek Mi?

Adaylar tarafından en çok merak edilen sorulardan birisi de 4 yanlışın bir doğruyu götürüp götürmeyeceğidir. Bu kapsamda KDK tarafından yapılan incelemeler neticesinde eğitim kalitesinin düşmemesi için 4 yanlışın 1 doğruyu götürmesi gerektiğine karar verildi. Bu konuda yetkinin de YÖK’e ait olduğu ifade edildi. Dolayısıyla da final sınavlarında da 4 yanlış bir doğruyu götürmeye devam edecektir. İlerleyen süreç içerisinde değişeceğine dair herhangi bir emare bulunmamaktadır. Dolayısıyla uygulama devam edecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)