AÖF Sınav Yerleri Açıklandı

24-25 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek olan Açıköğretim Fakültesi vize sınavları için giriş belgelerinin yayınlandığı Anadolu Üniversitesi tarafından duyuruldu.

EĞİTİM 19.11.2018, 20:30
AÖF Sınav Yerleri Açıklandı

Sınav Giriş Belgesi Sorgulama
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi bünyesinde eğitim alan öğrencilerin 24-25 Kasım tarihlerinde girecekleri vize sınavına ait sınav giriş belgesi Anadolu Üniversitesi sitesi üzerinden erişime açıldı.

Adayların çıktısını alması gerektikleri bu belgede sınava giriş yerleri yer almaktadır. Fotoğraf görünecek bir şekilde alınacak çıktılar sınav binasında görevliler tarafından kontrol edilecektir. Adaylar sınava giriş belgesinin yanı sıra kimliklerini de yanlarında getirmelidir. 

Final Sınavı Tarihleri 
AÖF vize sınavlarının 2 ay kadar bir süre sonra final sınavları yapılacak. 12-13 Ocak 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan sınavlar için de kısa bir süre kala sınav yerleri açıklanacaktır. Final sınavının da sona ermesi ile birlikte güz dönemi sona erecektir. Ardından yarıyıl arası verilecek ve ardından da bahar dönemine geçilecektir. Bahar döneminin de sona ermesi ile birlikte 3 ders sınavları gerçekleştirilecek. Tüm derslerden başarılı olanlar ise bir üst sınıfa geçecek, son sınıfta olmaları durumunda ise mezun olacaklardır. 

Açıköğretim Fakültesi sınavları hafta sonu yapılmakta ve böylelikle çalışanlar da rahatlıkla sınava girebilmektedir. Ayrıca fiili olarak derslerin yapılmıyor olması da eğitimi kolaylaştırmaktadır. Ayrıca AÖF bölümlerinin 4 yıllık bölümlere geçiş sağlama imkanının bulunuyor olması da öğrenciler tarafından beğenilmekte ve AÖF’ün tercih edilmesini sağlamaktadır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)