AÖF Başvuru ve Kayıt Takvimi Açıklandı

2019-2020 eğitim öğretim dönemi için AÖF başvuru ve kayıt duyurusu yayımlandı.

EĞİTİM 20.08.2019, 21:00 20.08.2019, 21:03
AÖF Başvuru ve Kayıt Takvimi Açıklandı

Kayıtlar Ne Zaman?
Örgün eğitime devam edemeyecek olanlar, ikinci üniversite okuyacak olanlar ya da çalışanlar için açıköğretim büyük avantajdır. Böylece zamandan tasarruf ederek diploma sahibi olunacaktır. Diplomalar örgün eğitimle aynı sonucu doğuracaktır.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, iktisat ve işletme AÖF kaydı yapmak isteyen öğrenciler için internet başvuru ve kayıt kılavuzu yayımlandı. Adaylar elektronik kayıt yaptırdıktan sonra istenen belgelerle AÖF bürolarından şahsen kayıt yaptırabilir.

2019 ÖSYS ile açıköğretime yerleşen ve ANADOLUYÖS kapsamında kayıt olacaklar bu takvimi takip etmelidir. 2 Eylül 2019 Pazartesi günü saat 09.00’da elektronik kayıtlar başlayacaktır. 12 Eylül 2019 Cuma saat 17.00’a kadar devam edecektir. 13 Eylül 2019 günü ise mazereti olan adayların kayıtları alınacaktır. Adaylar aof.anadolu.edu.tr adresinden elektronik kayıt yaptıracaktır. Başvuru süresi uzatılmayacağı için adaylar kayıtlarını erkenden yapmalıdır.

Şahsen kayıt yaptırmak için elektronik kayıt yaptırmak şarttır. Bu yüzden her aday elektronik kayıt yaptırmayı ihmal etmemelidir. Şahsen kayıtlar da 2-13 Eylül tarihleri arasında AÖF bürolarına yapılacaktır. Çalışan adaylar için 7 Eylül 2019 Cumartesi günü tüm AÖF büroları açık olacaktır.

AÖF kaydı yaptıracak olan adaylardan tek ders ya da bütünleme sınavına girecek olanlar geçici kayıt yaptıracaklardır. Mezun olduklarına ilişkin belgeyi en geç 31 Aralık 2019 tarihine kadar fakültelerine ibraz etmelidirler. Böylece kesin kayıt yaptırılacaktır, aksi takdirde geçici kayıt silinecektir.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler
İlk kez AÖF kaydı yaptıracak olan adaylar bazı belgeleri sunmalıdır. İnternet başvuru çıktısı, öğrenci bilgi formu, kayıt bilgileri sorgulama sonuçları, TC kimlik kartı fotokopisi, lise diploması fotokopisi, lise diploması denklik belgesi, askerlik durum belgesi, Türkçe yeterlilik belgesi sunulacaktır. Bu belgeler AÖF bürolarına sunulacaktır.

Adaylar kayıt tarihlerini yakından takip etmelidir. Çünkü bu sürelerden sonra herhangi bir nedenle, mazeretle kayıt alınamayacaktır. Yalnızca kayıt süresi içinde başvurular alınacaktır. Bu yüzden adaylar başvurularını son günlere bırakmamalıdır. Elektronik kesintisi, arıza, hastalık gibi haller düşünülerek kayıtlar bir an önce yapılmalıdır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)