AÖF 2018 Sınavları Ne Zaman

Anadolu Üniversitesi AÖF 2018 final sınav tarihleri yaklaşırken öğrenciler de sınava hazırlanmaya başladı. Açıköğretim Sınavları ne zaman yapılacağı belli oldu.

EĞİTİM 01.01.2018, 16:48
AÖF 2018 Sınavları Ne Zaman

Merakla beklenen güz dönemi final tarihleri 13 Ocak ve 14 Ocak olarak belirlenirken, öğrencilerin sınava girecekleri yerlerin de önümüzdeki hafta içinde açıklanması bekleniyor. Sınav sonuçlarından memnun olmayan kişiler için fırsat olacak olan final sınavları not ortalamasının %70’ine tekabül edecek. 

AÖF Bahar Dönemi Sınav Tarihleri Ne Zaman?

AÖF bahar dönemi sınav tarihleri vizeler için 14-15 Nisan 2018, finaller ise 2-3 Haziran tarihleri arasında olacak. 2017-2018 üç ders sınavı için de 21 Temmuz 2018 tarihinin belirlendiği biliniyor. Adaylar güz dönemi final sınavları için sınava girecekleri yerler ise sınava bir hafta kala açıklanacak. 

AÖF Dijital İmza

AÖF öğrenciler dijital imza ile kağıt israfının önlenmesi için gerekli olan çalışmaları yapabiliyor. Elle yazılan imzaların dijitalleştirilmesini sağlayan sistemde, kağıt, toner ve tarama işlemlerindeki insan ve elektrik gücünden tasarruf yapılması amaçlanıyor. .

AÖF Kayıt Yenileme Nasıl Yapılıyor?

Final sınavlarından sonra öğrencilerin AÖF kayıt yenileme yaptırmaları gerekecek. Bunun için kayıt yenileme ücretini anlaşmalı bankalara yatırarak 12 Şubat - 23 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirebilirler. 

Bahar dönemi sınavlarının nisan ayıda başlaması öğrencilere yeni dönemde geniş bir ders çalışma süreci sağlayacak. Özellikle kayıt yenileme için gerekli olan ödeme süreci tasarlandıktan sonra kayıt yenilemeler yapılabilecektir. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@