Akşener: Performans Sistemini Kaldıracağız

İYİ Parti cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener öğretmenler ve doktorlar için uygulanan performans sistemini kaldıracaklarını dile getirdi.

EĞİTİM 19.06.2018, 10:55
Akşener: Performans Sistemini Kaldıracağız

Vatandaşlık Maaşı Bağlayacağız

Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener seçim çalışmaları kapsamında Niğde’de miting düzenledi. Akşener öğretmen ve doktorlara uygulanan ve bir hayli tartışılan performans sistemine değindi. Akşener bu performans sistemlerinin kaldırılacağını aktardı.

Gençlere yönelik olarak da vaatlerde bulunan Akşener devletin gençlere iş bulmakla yükümlü olduğunu dile getirdi. Bu sebeple iş bulamayan gençlerin mahcup olmaması için aylık 500 lira vatandaşlık maaşı vereceklerini dile getirdi.

Emekliler Vergiden Muaf Olacak

Akşener emeklilere yönelik de vaatlerde bulundu. Akşener emeklilerin ve asgari ücretle çalışanların vergiden muaf tutulacaklarını belirtti. Böylelikle düşük gelirli kimselerin daha yüksek maaş almaları da sağlanacak.

Akşener ayrıca çiftçilerin borçlarının da yeniden yapılandıracaklarını aktardı. Bunun yanı sıra kadınların istihdamda daha fazla yer edinebilmeleri için sigorta paralarının devlet tarafından ödeneceğini aktaran Akşener bunun 5 yıl boyunca süreceğini de aktardı.

Akşener’in vaatleri arasında ekonomik meseleler daha fazla yer edindi. Bu kapsamda her yıl 50 milyar dolarlık yatırım yapacaklarını da dile getiren Akşener böylelikle gençlerin iş bulabilmelerinin daha kolay olacağını aktardı. Devletin gelirlerinin vatandaşa yansıtılamadığını da ifade eden Akşener bu paraların vatandaşa aktarılacağını belirtti. İşte tüm bu hususlar için 24 Haziran seçimlerinin büyük bir öneme sahip olduğunu aktardı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)