Akademisyenler Eş Durumu Tayin Hakkı İçin Kampanya Başlattı!

Çakılı kadroya sahip olan akademisyenler aile bütünlüklerinin bozulduğu gerekçesi ile eş durumu tayin hakkının kendilerine de verilmesi için kampanya başlattı.

EĞİTİM 20.05.2018, 23:42
Akademisyenler Eş Durumu Tayin Hakkı İçin Kampanya Başlattı!

Kampanyanın Detayları

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ulaşması için başlatılan kampanyaya ülke genelinden destek yağıyor. Ülkemizde akademisyenlere eş durumu tayini olmadığı için ailesinden ve eşinden ayrı yaşayan pek çok kişi kampanyaya destek verdi. İmza kampanyasında ailenin bütünlüğünün korunması ilkesi gereği tayin hakkının akademisyenlere de verilmesi gerektiğini savunuldu.

Akademisyenlerin tayin hakkı olmamasının sonuçları da kampanyada paylaşıldı. Bu durumdan pek çok kişinin maddi ve manevi zarar gördüğü, zorluk ve sıkıntı çektiği, işinde başarısız olduğu ve hatta tüm bu sebeplerden dolayı işinden ayrılmak zorunda kaldığına da dikkat çekildi. Yükseköğretime verilen önem ve değerin başarıya ulaşması için bu alanda çalışan öğretim görevlilerinin de huzur ve refahının sağlanması gerektiğine dikkat çekildi.

Akademisyenlere Eş Durumu

Aile birlikteliğinin sağlanması ve dolayısıyla akademisyenlerin mesleki başarısının artması için başlatılan imza kampanyası ile akademisyenlere eş durumu tayin hakkı verilmesi istendi. Bu sayede ülkemizde hedeflenen yükseköğretimdeki başarının da sağlanacağı da vurgulandı.

Bugün ülkemizde akademisyenler mesleğin zirvesinde olan, en prestijli eğitim kurumlarında topluma yeni beyinler kazandıran kişilerdir. Eğer siz de akademisyenlere eş durumu tayin hakkı verilmesini istiyorsanız imza kampanyasına katılabilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)