Açık Öğretim Sınavlarında Görev Yapacak Öğretmenler Belli Oldu

7 ve 8 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek olan açık öğretim sınavlarında hangi öğretmenlerin nerede görev alacakları netlik kazandı.

EĞİTİM 06.07.2018, 14:20
Açık Öğretim Sınavlarında Görev Yapacak Öğretmenler Belli Oldu

Sınav Görevi Öğrenme

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan öğretmenler ile üniversitelerde çalışan akademisyenlerin başvuru yapabildiği gözetmenlik görevlerinin sonuçları açıklandı. 7 ve 8 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek olan açık öğretim sınavlarında görev verilen öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sayfasına girerek sonuçlarını öğrenebilecekler. Böylelikle iki gün içinde nerede gözetmenlik yapacaklarını öğrenebileceklerdir.

Gözetmenlik görevi illere göre de değişiklik gösterebilmektedir. Öyle ki bazı illerde başvuruda bulunan fazla öğretmen bulunurken bir başka yerde daha az sayıda olabilmektedir. Bunun yanı sıra sınava girecek öğrenci sayısına göre kişilere verilecek sınav görevi sayısı ve görev türü değişiklik gösterebilmektedir.

Örneğin büyük şehirlerdeki öğretmenler her iki gün de sınavda görev alabilecek iken küçük illerdekiler sadece bir gün ya da hiç görev alamayacaklardır. Bunların yanı sıra sınav görevlerinde kıdeme göre bir görevlendirme yapıldığını da ifade etmek gerekir. Dolayısıyla mesleğinde daha kıdemli olan kimselerin daha yüksek görevler alması söz konusu olacaktır. Ancak bu durum sınava başvuruda bulunan öğretmenlerin durumlarına göre de değişiklik gösterebilmektedir. Sınav görevine geç kalmamak ve kaçırmamak adına öğretmenlerin dikkatli olmaları gereklidir. Bunun için hatırlatma kurmaları ve gözetmenlik belgesini de şimdiden hazırlamaları iyi bir tedbir olacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)