Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme Tarihleri Belli Oldu

Ülkemizde sayıları yüz binleri bulunan Açık Öğretim Lisesi öğrencisi için 2019-2020 eğitim öğretim yılının 2. dönem kayıt yenileme ve yeni kayıt tarihleri belli oldu. AÖL tarihleri ve detayları haberimiz detayında...

EĞİTİM 05.01.2020, 12:40 05.01.2020, 22:34
Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme Tarihleri Belli Oldu

Ülkemizde çeşitli sebeplerle örgün eğitim dışına çıkan ve sayıları yüzbinleri bulan öğrenciler eğitimlerini tamamlamak ve lise diplomalarını almak için eğitimlerine dışarıdan Açık Öğretim Lise programları arayıcılığı ile devam ediyor. Bu öğrencilerin en çok merak ettiği 2. dönem yeni kayıt ve kayıt yenileme tarihleri ise resmi olarak belli oldu. 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açık Öğretim Lisesi 2. dönem kayıt yenileme işlemleri 6 - 31 Ocak 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Açık öğretim lisesi kayıtları kayıt ücretleri nasıl ve ne şekilde yapılmakta. Ayrıca öğrencilerin yukarıda anılan tarih aralıklarında kayıt yaptırmamaları halinde 1 dönem hak kaybı yaşadıklarını ve bu anlamda kayıt tarihlerini kaçırmamaları gerektiği açıklandı.

Kayıt Yenileme Katılım Bedeli

Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme ya da donmuş kayıtlarının açtırmak isteyen öğrenciler toplamda 35 TL bir bedel ödemesi gerekiyor. Kayıt yenileme işlemlerinde 30 TL bir bedel kaydı yenilenecek olan öğrencinin T.C. Kimlik numarasını belirtilmek suretiyle tüm kamu bankalarının size en yakın şubesine giderek Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, MEB Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına yatırılması gerekiyor. Ayrıca oluşabilecek herhangi bir karışıklığa mahal vermemek adına adaylardan dekontu saklaması talep ediliyor. 35 TL toplam bedelin kalan 5 TL’si ise Halk Eğitim veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü Okul Aile Birliklerinin vereceği banka hesap numarasına ya da okulların bu konuda görevlendirildiği kişilere makbuz karşılığında yatırılması gerekiyor. Bankalara yapılan ödemeler gün içerisinde sistemde görüldükten sonra sisteme girip ders seçimi yaparak kayıtlarını yenilemiş olacaklar.

Yorumlar (0)