Açık Öğretim Fakültesi Sınavları! AÖF Sınav Tarihleri

Corona virüs nedeniyle online olarak 24 Haziran tarihinde başlayan AÖF Bahar Dönemi sınavları devam ederken adaylar soruların zorluğundan şikayet ediyor. AÖF sınav tarihleri ve detayları haberimiz içeriğinde…

EĞİTİM 03.07.2020, 14:01 03.07.2020, 14:05
Açık Öğretim Fakültesi Sınavları! AÖF Sınav Tarihleri

Açık Öğretim Fakültesi Sınav Tarihleri

24 Haziran tarihinde online olarak başlayan AÖF Bahar Dönemi sınavları için son 1 haftaya girildi. Sınavın online olmasından dolayı adaylar için daha kolay bir süreç olsa da Güz dönemine göre sınav yönergesinde yapılan değişikliğin adayları zorladığı ifade ediliyor.

Pandemi nedeniyle AÖF Güz Dönemi sınavları da online olarak yapılmış ve adayların sınav puanlarının ciddi anlamda yükseldiği görülmüştü. Anadolu Üniversitesi yetkilileri sınav esnasında kopya çekmeyi zorlaştıracak bazı önlemleri Bahar Dönemi ile birlikte yürürlüğe koydukları görülüyor. Bu noktada yapılan en önemli değişiklik ise sınavın online olarak başladığı andan ekranını tam ekran moduna otomatik geçiş yapması oluyor. Bu değişiklikle birlikte adayların sınav esnasında internet üzerinden sınav sorununun cevabının aramaya yönelik faaliyetlerinin önüne geçilmesi planlanıyor.

Adaylar Yapılan Değişikliklere Tepkili

AÖF öğrencileri ise Üniversite yönetimi tarafından sınav yönergesinde yapılan değişiklikle online sınavın tam ekran modunda yapılmasına tepki gösteriyor. Pandemi dolayısı ile zaten zor bir süreç geçirdiklerini belirten adaylar yapılan bu değişiklikle amacın öğrencinin mümkün olduğunca düşük not almasını sağlamak olduğunu belirtiyor. Anadolu Üniversitesi resmi sayfasında ise sınavın 8 Temmuz 23.59’da biteceği ve herhangi bir uzatma yapılmayacağı açıklandı.

Adayların sınavlarını son güne bırakmamaları ve oluşacak yoğunluktan olumsuz etkilenmemeleri uyarısında bulunuluyor. AÖF Bahar Dönemi online sınav sonuçlarının 2020 Güz döneminde olduğu gibi 1 gün sonra açıklanması bekleniyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)