9. Sınıfı Yeniden Okuyacak Olan Öğrenciler

Bu yıl liselere geçişte uygulanacak olan adrese dayalı yerleştirme sistemine, sınıfta kalan 9. Sınıf öğrencileri de dahil olarak yeniden tercih yapmak istiyorlar. Adrese Dayalı Okula Yerleştirmeden Faydalanmak İstiyor....

EĞİTİM 25.04.2018, 18:25
9. Sınıfı Yeniden Okuyacak Olan Öğrenciler

9. Sınıfa Başlayanlar Adrese Dayalı Yerleşecek
Bu sene uygulanacak olan liselere geçiş sistemi ile ilk kez 9. Sınıf öğrencisi olacak öğrenciler adrese dayalı okul tercihi yapabilecek. Böylece öğrenciler evlerine yakın okullar arasında tercih yaparak kendisine en yakın okula gidecek. Bu sistem ilk kez liseye başlayacak öğrenciler için uygulanacak. Ancak sınıfta kaldığı için yeniden 9. Sınıfı tekrarlayacak olan öğrenciler de bu sistemden yararlanmak istiyor. Liselere ilk kez başlayanlarla aynı eğitimi alacak olan bu kişiler ilk kez yerleşiyormuş gibi tercih hakkından yararlanmak istiyor. Çeşitli sebeplerden 9. Sınıf öğrencisi olup okula devam edemeyenler de bu haktan yaralanmak istiyor. 

Başarısızlıklar Tekrar Edilmesin
Hiç kimse istemediği okula gitmeyecek sloganı ile tanıtılan yeni sistem ile 9. Sınıfta başarısız olan öğrenciler de yeniden eğitime kazandırılabilir. İstemediği, sevmediği ya da uzaktaki okula giden ve başarısız olup sınıfta kalan öğrenciler yeni sisteme tabi olarak sevdikleri okula gidip, başarılı olmak istiyor. Sınıfta kalan öğrenciler, akranları evinin yakınındaki okula giderken, kendilerinin uzaktaki okula gitmesinin başarısızlıklarını körükleyeceklerini ifade ediyor. Tüm bu sebeplerden sınıf tekrarı yapacak olan 9. Sınıf öğrencileri de liselere yerleştirme usulünden yararlanmak istiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)