287 Öğrenciye İş Garantili Yurtdışı Eğitimi Fırsatı!

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı kalifiye insan ihtiyacını karşılamak için 287 öğrenciyi yurtdışına eğitime gönderecek.

EĞİTİM 12.08.2018, 21:10
287 Öğrenciye İş Garantili Yurtdışı Eğitimi Fırsatı!

Seçkin Öğrenciler Bu Fırsattan Yararlanacak

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nda yaşanan kalifiye insan sorununu çözmek için harekete geçildi. Seçilen 287 öğrenci burslu yurtdışında eğitim almaya gönderilecek. Bu eğitimlerini başarı ile tamamlayan öğrenciler döndüklerinde hemen bakanlık bünyesinde çalışmaya başlayacaklar.

287 öğrenciden 205’i nükleer enerji ve 69’u maden alanında eğitime gönderilecek. Bu öğrenciler nükleer teknoloji alanında eğitim görecekler. Bu alanda dünyanın ilk 500’ine girmiş olan seçkin üniversitelerinde eğitim alacaklar. Lisans eğitimini tamamlayan öğrenciler başvuru yapacak ve yurtdışında burslu lisansüstü eğitim alacaklar. Resmi ya da kısmi burs ile eğitimini tamamlayan öğrenciler yuvaya döndüklerinde burslu eğitim aldıkları sürenin iki katı kadar mecburi hizmetle yükümlü olacaklar. Bakanlık bünyesinde hemen işe başlayabilecekler. Hangi kurum ya da kuruluş adına eğitim gördülerse o kadrolarda çalışacaklar.

Başvurular İçin Son Gün 17 Ağustos

Bu burs için başvuru yapmak isteyen adayların başvuru, seçme ve yerleştirme işlemlerini MEB ve ÖSYM birlikte yapacak. Başvurular alınmaya başladı bile. Son başvuru tarihi ise 17 Ağustos 2018 günü olacak.

TAEK adına öğrenim görmeye hak kazananlar eğitim dönüşü Atom Enerjisi Uzmanı veya uzman yardımcısı kadrolarına atanırken, EÜAŞ adına öğrenim görmeye hak kazanan öğrenciler ise mühendis, uzman ve avukat kadrolarına atanacaklar.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)