2020 İsmek Kurs Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?

İsmek kurslarının ne zaman başlayacağını sabırsızlıkla bekleyen vatandaş sonunda beklediği müjdeli haberi aldı. İsmek kurslarının eğitimleri bu ay başlayacağı duyuruldu. İşte tüm detaylar...

EĞİTİM 03.01.2020, 14:40 05.01.2020, 23:33
2020 İsmek Kurs Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?

13-25 Ocak tarihleri arasında İsmek kurslarının ön kayıtları yapılabilecek. Türkiye’nin en büyük ili olan İstanbul’ un yaygın eğitim kapsamında en iyi temsil eden kurumlardan biri olan İSMEK tüm çalışmalarında başarılı ve örnek bir kurumdur. Örgün eğitim fırsatlarından yararlanamayan bireylerin eğitim gereksinimlerini karşılamak için herhangi bir yaş sınırlaması yapmadan tüm İstanbul halkına hizmet etmektedir. Eğitimin yaşam boyu devam ettiği algısını arttırarak insanları eğitim için teşvik etmektedir. Yaygın eğitimle sosyal algı gelişimini arttırmak için hazırlanan bu kurslar eğitim kalitesini arttırmaktadır.

İSMEK’ ten eğitim için ön kayıt yaptırmak isteyenler önce internet üzerinden ön kayıt yaptırıp, eğitim merkezlerinden birine kimlik fotokopileri ile gitmeleri yeterli olacaktır. Ayrıca spor merkezlerinde  eğitim   almak için kayıt yaptıranların yanlarında sağlık raporu da getirmeleri şarttır.

Her yaş grubundan vatandaşların eğitim düzeylerine göre farklı kurslara kayıt yaptırabilmeleri mümkündür. İBB Hayat Boyu   Öğrenme Merkezi İSMEK ile İstanbullular bilişim, grafik tasarım, inşaat teknolojisi, hukuk, muhasebe, finansman,  sanat,  tasarım, tarım teknolojisi, yabancı diller, yiyecek içecek, müzik, kişisel gelişim ve eğitim, hasta ve yaşlı hizmetleri, hayvan yetiştiriciliği, bahçecilik, ayakkabı ve saraciye teknolojisi, büro yönetim ve sekreterlik,  seramik ve cam,  okuma yazma gibi birçok farklı kurstan  yararlanabiliyorlar. İstanbulluların mutlaka bu kurslardan birine ilgisi olacaktır.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@