2019 YKS Geç Başvuru Günü Bugün

2019 YKS sınavı için başvuru yapmayı unutan adaylar için son bir şans daha verildi ve bu şans yarın sona eriyor.

EĞİTİM 19.03.2019, 20:47
2019 YKS Geç Başvuru Günü Bugün

Başvuru Nasıl Yapılacak?
YKS başvurusu yapmayan ya da yapamayan adaylar ÖSYM'nin aday işlemleri sayfasına girerek geç başvuru yapabilir. Başvuru için son 50 ay içerisinde çekilmiş ve geçerliliği devam eden bir fotoğraf bulunması zorunludur. Geçtiğimiz sene TYT puanı 200 ve üzerinde olan adaylar hiçbir oturuma girmeden tercih hakkını kullanabilirler. Bu kimseler başvuru ücreti olarak 30 lira ödeyeceklerdir.

Oturumlara girmek isteyenler ise her bir oturum için 75 lira ücret ödeyecektir. Normal başvuru süresinde 50 lira olan bu ücret geç başvuru tarihinde %50 oranında zamlanmıştır.

Ödemeler Yarına Kadar Uzatıldı 
Ödemeler bankalardan, ATM'lerden ya da internet üzerinden yapılabilmektedir. Mesai saatleri dışında bankalardan yatırmak mümkün olmayacakken diğer yollarla para yatırılabilir. ÖSYM ödeme sayfasındaki aksaklıktan ötürü ödemeler 20 Mart 2019 saat 23.59’a kadar alınacaktır. Para yatırılmayan başvurular geçersiz olacaktır. 

Hiçbir oturuma girmeyecek olan adaylar için ayrı bir seçenek koyulmuştur. Bu seçeneğin işaretlenerek başvurunun tamamlanması gerekiyor. Bu durumda sadece 30 lira başvuru ücreti yeterli olacaktır. Böylelikle geçen yıl alınan puan ile tercih yapmak mümkün olacaktır. Zira puanları iyi dahi olsa geçen sene elde edilen puanlarla da yarışacakları için sıralamada geride kalma ihtimalleri bulunuyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)