2019- YDS/2 Sınav Sonuçları Açıklandı!

ÖSYM tarafından 8 Eylül'de gerçekleştirilen ve bu tarihlerde açıklanılması düşünülen sınav açıklandı. ÖSYM tarafından yapılan duyuruda "08 Eylül 2019 tarihinde 5 farklı dilde uygulanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına (2019-YDS/2) ait değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır." denildi. İşte YDS sonuçlarıyla ilgili tüm detaylar.

EĞİTİM 27.09.2019, 15:00
2019- YDS/2 Sınav Sonuçları Açıklandı!

Üniversite kadrolarına akademisyen, araştırma görevlisi alınmak için ya da yüksek lisans doktora başvuruları için gerekli olan olmazsa olmaz sınavlardan biri olan Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavıyla ilgili yeni bir güncelleme duyuruldu. 

8 Eylül'de tüm yurtta gerçekleştirilen sınavın sonuçları Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin sonuç açıklama sisteminden duyuruldu. Yapılan duyuruda 08 Eylül 2019 tarihinde 5 farklı dilde uygulanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına  (2019-YDS/2) ait değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır ifadelerine yer verildi.

27 Eylül 2019 tarihinde saat 14.50’den itibaren açıklanan sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar ÖSYM sonuç açıklama sisteminden T.C. kimlik numaraları ve bireysel şifreleri ile sonuçlarını öğrenebilecekler.

Sonuçlarla ilgili sayısal verileri de paylaşan ÖSYM bu sınavla ilgili herhangi bir veri paylaşımında bulunmadı.

2019- YDS/2 Sınavı Cevap Kâğıtları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı

Sonuçların açıklanmasının ardından ÖSYM şeffaklıkla yürüttüğü sınavlara bir yenisini daha ekledi. YDS/2 sınav sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından yaptığı duyuruda adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri için aday işlemlerinde soruların erişime açıldığı belirtildi.

Bugün itibariyle erişime açılan sorular 10 gün süre ile aday işlemlerinde kalacaktır. Yer alan sayfada adayların doğru ve yanlış cevapları ile boş bıraktıkları sorular dışında bir de ham puan hesaplaması da yer alacaktır.

Sorulara ve cevaplarınıza ulaşmak için aday işlemleri sayfasını kullanabilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)