2019 ÖSYM EKPSS Tercihlerin Duyurulması Bekleniyor

Binlerce Engelli adayın atanmak için EKPSS tercih duyurularını beklemektedir. ÖSYM sınav takvimi EKPSS adaylarını mağduriyetlerini duymalıdır. ÖSYM müjdeli haberi engelli adaylara duyurulmasını bekleniyor...

EĞİTİM 10.04.2019, 13:46
2019 ÖSYM EKPSS Tercihlerin Duyurulması Bekleniyor

Kamu Personeli Seçme Sınavı genel olarak tüm adayları kapsamakta ancak EKPSS sadece engelli adayları kapsıyor. Bu nedenle ÖSYM 2019 KPSS ve EKPSS sınavları iki türe ayrılarak yapılmaktadır. Ancak KPSS yerleştirme tercihleri açıklanmışken EKPSS yerleştirme takvimi açıklanmamıştır.

KPSS 1’ci yerleştirme 11 Mart ile 24 Mayıs 2019 tarihlerinde yapılacaktır. KPSS 2’ci yerleştireme ise 5 Ağustos ile 18 Ekim arasında yapılacağı duyurulmuştu. Ancak EKPSS açıklanmadığı için engelli adaylar tedirgin olmuş ÖSYM Başkanlığından gelecek güzel haberleri beklemekte.

EKPSS atamaları yapılacak mı, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavları bir önceki yıllara bakıldığında şimdiye kadar açıklanması gerekiyordu. Ancak 2019 EKPSS yerleştirmeleri yapılıp yapılmayacağı tedirgin bir bekleyiş içinde merak edilmektedir.

Anayasa ve Kanunlara göre Kamu Kurum ve Kuruluşlarına kamu personeli alımı en az yüzde 10 olarak ayrılmakta. Ancak bir çok kurum ve kuruluş 2019 Yılı kamu kurum ve kuruluşlarına personel alımı gerçekleştirirken 2019 EKPSS yerleştirme beklenmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (11)
Emre 2 yıl önce
O tamamen aklımdan çıkmıştı benim hatırlatıldığı iyi oldu da ancak hangi ay 2'nci tercihler alınacak ki? Artık engelli dahi olmaktan utanıyorum engelli denilince insana hem işe alım sırasında işverenler temkinli yaklaşıyor mesela benim engelli raporumda %25'lik zihinsel ve ruhsal bozukluk yazılmış ama ben de öyle herhangi bir şey yok hem de bırak engelli olmayı normal olarak başvurulsa bile bir etkisi yok havanda su dövmek gibi bir şey bu mülakata çağırılıyorum sonra biz sizi ararız diyorlar insanla dalga geçiyorlar resmen.
Berat 2 yıl önce
Ne olur sesimize ses verin. Umudumuza umud olun. Orya Örğretim alımları 544 ten 1000 kişi alım yapımasını istiyoruz
Ayşe 2 yıl önce
Aylardır bekledik bekliyoruz ilk alımlarda lise kıntenjanı çok azdı onunda neredeyse yarısı hizmetli kadrosuydu lütfen artık bir an önce atama takvimi açıklansın kontenjanlar artmalı
Berat 2 yıl önce
Ne olur sesimize ses verin. Umudumuza umud olun. Orya Örğretim alımları 544 ten 1000 kişi alım yapımasını istiyoruz
Mehmet 2 yıl önce
Bizde artık umut diye bişey kalmamış beklemekten usandım artık tercihler açıklasın bizde yaşamak istiyoruz
Şaban 2 yıl önce
Benim anlamadığım engelli kadroları alımında hizmetçi bulaşıcı temizlikçi abi adı üstünde engelli insanlar anlamıyor herhalde benim sol kalça protez doğru dürüst ayakta duramıyorum yoruluyorum hastahanelerde oturduğu yerde barkod kesen memurun etrafını sağını solunu elimde paspas temizliycem bunu engelli vatandaş yapamıyormu anlamadım ben yetkililerden rica ediyorum birazcık vicdan birazcık
Ali 2 yıl önce
Bekle bekle bir hal oldu
Ibrahim 2 yıl önce
Ben
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın