2019 KPSS Sınavında Bekleyiş Sürüyor! Sınav Giriş Belgeleri Açıklandı Mı? 

2019 KPSS sınavına girecek adayların merakla beklediği Sınav Giriş Belgelerinin bugünlerde yayınlanması bekleniyor. Peki Sınav Giriş Belgeleri nasıl alınacak? 2019 KPSS sınavı ile ilgili merak edilen tüm konular haberimiz ekinde... 

EĞİTİM 03.07.2019, 01:48
2019 KPSS Sınavında Bekleyiş Sürüyor! Sınav Giriş Belgeleri Açıklandı Mı? 

Binlerce adayın başvurusunu yaptığı 2019 KPSS sınavı hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. Sınava katılacak adaylar 15 Mayıs 2019 tarihinde başvurularını tamamlamışlardı. 2019 Kamu Personeli Seçme Sınavı(KPSS) tarihi yaklaşırken adaylar Sınav Giriş Belgelerinin erişime açılmasını bekliyor. 

ÖSYM Kamu Personeli Seçme Sınavı Genel Yetenek- Genel Kültür, Eğitim Bilimleri 14 Temmuz tarihinde KPSS Alan Bilgisi Sınavı birinci ve ikinci oturumu 20 Temmuz, KPSS Alan Bilgisi üçüncü oturumu 21 Temmuz ve Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı 28 Temmuz’da yapılacak. 

2019 KPSS Sınav Giriş Belgeleri Nereden, Nasıl Alınacak? 

Temmuz ayı içerisinde yapılacak 2019 KPSS sınav giriş belgeleri henüz daha açıklanmadı. Başvurusunu yapan adaylara katılacakları her oturum için ayrı olarak düzenlenmiş Sınav Giriş Belgelerine T.C Kimlik/Y.U Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM aday işlemleri sistemi üzerinden ulaşabileceklerdir.  

Sınava Girebilmek İçin Gerekli Belgeler Neler?

Başvurusunu tamamlayan adaylar girecekleri her oturum için düzenlenmiş Sınav Giriş Belgesini ve T.C kimlik belgelerini yanlarında bulundurmak zorundadırlar. İstenilen Sınav Giriş Belgesinin yanlarında bulundurmayan adaylar sınava kabul edilmeyeceklerdir. T.C Kimlik Belgeleri ve geçerlilik süresi dolmamış pasaport ile sınava katılacak adaylar dışında sınava katılacaklar Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanun mirasçılarına ait pembe/mavi kartın aslına, pasaportu bulunmayan KKTC vatandaşların fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk cumhuriyeti Kimlik Kartına sahip olmaları, T.C Kimlik kartı edinme sürecinde bekleyen adaylar için geçerli olan fotoğraflı, imzalı, mühürlü, barkodlu ve kare kodlu “Geçici Kimlik Belgesi” aslına sahip olmaları gerekmektedir. 

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)