2018 AÖL 3. Dönem Sınavları Ne Zaman?

MEB tarafından AÖL Açık Öğretim Lisesi 3. dönem kayıt yenileme yapıldı. Öğrenciler şimdi sınavların tarihini merak ediyor.

EĞİTİM 05.06.2018, 00:20
2018 AÖL 3. Dönem Sınavları Ne Zaman?

Sınav Tarihleri Açıklandı

Açık Öğretim Lisesi’ne devam eden öğrenciler 3. dönem kayıt yenilemeleri yaptırdıktan sonra sınav tarihlerinin açıklanmasını bekliyordu. Her sene Haziran ayında yapılan sınav, bu sene seçim dolayısı ile daha geç yapılacak. 24 Haziran’da seçimler yapılacak. AÖF sınavları ise 7 Temmuz ve 8 Temmuz tarihlerinde yapılacak. Seçimlerin ikinci tura kalması halinde ikinci tur oylama 8 Temmuz tarihinde yapılacak. Bu konuyla ilgili bir değişiklik ya da açıklama yapılmadı.

AÖL 3. dönem sınav tarihleri yanı sıra sınav sonuç açıklama tarihleri de belli oldu. 31 Temmuz 2018 tarihinde sınav sonuçları açıklanacak. Bu sınavlarda yanlışlar doğruları götürmeyecektir. Öğrenciler bilmedikleri soruları dahi yanıtlamaktan kaçınmamalı.

AÖL Mezuniyet Şartları

Bu dönem AÖL’de son dönemi olanlar mezun olmak için bazı şartları sağlamalıdır. Mezun olmak isteyenler toplamda en az 8 dönem eğitim almış olmalıdır. Toplam kredileri ise 192 ve üzeri olmalıdır. 8 dönem ve 192 kredi şartını sağlayanlar mezun olabileceklerdir. Alanlı okuyanlar 80 ve üzeri alan kredisini tamamlamalıdır.

Alanlı öğrenciler 112 ortak kredi ve 80 alan kredisi tamamlamalıdır. Alansızlar olanlar ise 120 ortak kredi ve 72 seçmeli kredi tamamlamalılar. AÖL mezuniyet şartları sağlanırsa öğrenciler bu dönem mezun olabilecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)