2017 – 2018 ERG Eğitim İzleme Raporu

Eğitim Reformu Girişimi (ERG) ‘Eğitim İzleme Raporu’ tanıtımı İstanbul’da gerçekleşti. 11.kez yayınlanan rapora açıklamalar geldi.

2017 – 2018 ERG Eğitim İzleme Raporu

ERG Direktörü Aydagül’den MEB’in 2023 Eğitim Vizyonu
2017 – 2018 ERG Eğitim İzleme Raporu sunuldu. ERG Direktörü Eğitim İzleme Raporu üzerinden açıklamalarını yaptı. ERG Direktörü Batuhan Aydagül, MEB’in 2023 Eğitim Vizyonu2nun felsefesinin mutlu çocuklar olduğunu belirtti. ‘‘Vizyonun Felsefesinde bu yaklaşım öne çıkıyor. Bu sadece bakanlığın değil, Türkiye’nin sorumluluğu.’’ Diye konuştu.

Rapora göre, OECD ülkeleri karşılaştırıldığında, okul öncesinde okullaşma düzeyinde bakıldığında, Türkiye toplamda 42 ülke arasında 41.sırada yer alıyor. En az kaynağın da okul öncesi için ayrıldığını açıklaması yapıldı.

Felsefemiz Mutlu Çocuklar 
Eğitim Reformu Girişimi Eğitim İzleme Raporu 2017 – 2018 sonuçlarına göre, eğitime ayrılan bütçe en az okul öncesi eğitimi için. Yapılan açıklamaya göre, mutlaka felsefe mutlu çocuklar olmalı. Eğitim küçük yaşta başladığından, okul öncesi eğitime de son derece önem veriliyor denebilir. 

Aydagül açıklamasında;
Herkes vizyon belgesinin felsefe bölümünü okumalı. Burada mutlu çocuk vurgusu vizyon belgesinin felsefesi olarak öne çıkıyor. Biz de kurulduğumuz ilk günden beri bunu söylüyoruz. Vizyonda ayrıca öğretmene büyük bir rol veren ve onları güçlendirmeyi amaçlayan bir yaklaşım var. Okulların güçlendirilmesi için ortaya konanlar da kritik.’’ Şekilde açıklama oldu. Aydagül açıklamasında mutlu çocuklar felsefemiz konusuna detaylıca dikkat çekiyor.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE