20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Sonuçlandı

MEB tarafından yapılan 20 bin sözleşmeli öğretmen alımında yerleştirmeler bugün yapılarak alımlar sonuçlandı.

EĞİTİM 18.03.2020, 21:48
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Sonuçlandı

20 Bin Öğretmen Alındı

Bir süredir 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için süreç devam ediyordu. Adaylar KPSS puanına göre sıralanmış, en yüksek puan alan adaydan başlanarak mülakata çağrılmıştır. Mülakat ve sonrasında güvenlik soruşturmasından geçen adaylar yerleştirme tercihlerini yapmıştır. Tercih sonuçları bugün belli oldu. 

Korona virüs önlemlerinden ötürü atama töreni yapıldı ama atanacak olan öğretmenler katılamadı. Ancak bakan Selçuk, diğer yetkililer ve basın mensupları bir araya geldi. Önlemler alınarak toplantı yapıldı. Basın mensuplarının söylediği numaralara basan Bakan Selçuk, kurayı başlattı. Basına açık olarak kura çekimi gerçekleştirildi. Adaylar törene katılamasa da elektronik ortamda sonuçları öğrenebilecektir.

Adaylar sonuçları öğrenmek için e-devlet veya MEB personel üzerinden TC kimlik no ve şifre ile giriş yapacaktır. Bugünden itibaren sonuçları öğrenmek mümkün olacaktır. Göreve başlama işlemleri için MEB tarafından yayınlanacak duyurular takip edilmelidir.

Doluluk Oranı Yüzde 92,3 Oldu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün yapılan atama töreninde konuştu. Yapılan 20 bin atama sonucunda ülke genelinde öğretmen ihtiyacının doluluk oranı yüzde 92,3’e ulaştı. Bugün yapılan atamalarda 69 farklı branş ve 79 farklı ile öğretmen atandı. Bakan Selçuk, önümüzdeki süreçte alımlar yapılmaya devam edileceğini ve doluluk oranının yüzde 100’e ulaşana kadar öğretmen alınacağını açıkladı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)