15 Tatil Ne Zaman Başlayacak

1 Ocak yılbaşında tatil olması nedeniyle tatil beklentileri artan öğrenciler, 15 tatil ne zaman başlayacak diye merak etmeye başladı.

EĞİTİM 30.12.2017, 18:33
15 Tatil Ne Zaman Başlayacak

Turizm sektörünü de hareketlendirecek olan 15 tatil, bu sene de ülkemizde ocak sonunda başlayacak. 

2 Haftalık Tatil 22 Ocakta Başlıyor

22 Ocak tarihinde başlayacak olan sömestr tatili 2018 yılında 2 şubat tarihinde sona erecek. Öğrenciler merakla bekledikleri bu tatil için tatil planları kurarken, çalışan ebeveynler için bu süreç biraz zorlayıcı olacak. 15 tatil sonrası başlayacak olan bahar yarıyılı ise 8 Haziran’da bitecek. 

Yani öğrenciler 19 Ocak tarihinde karne alacaklar ve okula başlayacakları 5 Şubat’a kadar tatil yapmış olacaklar. 

Öğretmenlerin Mesaisi Temmuz’da Bitecek

Öğretmenler için yaz tatili temmuz ayında başlayacak. Bu yıl yaz aylarında ramazan bayramının denk gelmesi nedeniyle tatil süreci çok daha eğlenceli olacak ve herkes buna göre programını yapacak. Tatilciler ise şimdiden hazırlıklarını tamamladı bile.

Takdir Teşekkür Hesaplama

Yarı tatilini heyecanla bekleyen öğrenciler, başarılarını incelemek için takdir ve teşekkür alıp almayacaklarını da şimdiden heaplamaya başladı. Bunun için yapılacak en pratik hesaplama yöntemleri arasında yer alan tüm ders notlarının toplanıp ders sayısına bölünmesi olacaktır. Hesaplama sonucu 80-85 puan arası alanlar teşekkür, 85 ve üzeri puan alanlar ise takdir belgesi almaya hak kazanacak olan öğrenciler arasında yer almaktadır. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@