100 Bin Öğrenci Asgari Ücretle Sosyal Projelerde Yer Alacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öğrencilere asgari ücretle sosyal projelerde çalışabileceklerinin müjdesini verdi.

EĞİTİM 14.06.2018, 21:50
100 Bin Öğrenci Asgari Ücretle Sosyal Projelerde Yer Alacak

100 Bin Öğrenci Faydalanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Trabzon’da gerçekleştirdiği seçim mitinginde öğrencilere müjde verdi. Bu kapsamda önümüzdeki eğitim öğretim dönemi içerisinde toplam 100 bin öğrencinin okudukları illerde sosyal projelerde yer alacaklarını dile getirdi. Üstelik bunun için de kendilerine asgari ücret ödeneceğini ifade eden Erdoğan projenin önümüzdeki dönem hayata geçirileceğini de ifade etti.

Bu proje kapsamında öğrenciler haftanın belirli gün ve saatlerinde sosyal projelerde yer alma imkanı elde edebilecekler. Derslerinden arta kalan zamanlarını bu sayede verimli bir şekilde geçirecek olan gençler farklı deneyimler elde edebilecek. Tüm bunların yanı sıra harçlıklarını da çıkarabilecek olmaları büyük bir avantaj olacaktır. Durumu iyi olmayan öğrenciler için bu durum son derece avantajlı olacaktır.

Hangi projelerde nasıl görevlendirilecekleri hususunda herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak Erdoğan önümüzdeki dönemi işaret etti. Bu sebeple yakın bir zamanda ayrıntıların netleştirileceğini tahmin etmek güç olmayacaktır. 81 ilde hayata geçirilmesi beklenen bu sosyal proje ile birlikte tüm üniversitelerden öğrencilere imkan tanınacaktır. Ancak hangi ildeki üniversitelere ne kadar kontenjan ayrılacağı konusu henüz belirsizliğini koruyor. Bu sebeple net bir açıklamada bulunmak doğru olmayacaktır. Ancak elbette ki büyük illerdeki üniversiteler için daha fazla kontenjan ayrılacağını tahmin edebiliriz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)