Subay Alımı Ön Başvuruları Başladı

MSB, TSK ve Milli Savunma Üniversitesinde görev verilmek amacı ile Öğretmen alımı ve Mühendis Sınıfı Muvazzaf Subay alımı yapılacaktır.

Askeri Alımlar 03.11.2020, 09:55 11.08.2021, 16:24
Subay Alımı Ön Başvuruları Başladı

Subay Alımı Ön Başvuruları Başladı

MSB, TSK ve Milli Savunma Üniversitesinde görev verilmek amacı ile Öğretmen alımı ve Mühendis Sınıfı Muvazzaf Subay alımı yapılacaktır.

BAŞVURU BİLGİLERİ NEDİR

Subay alımları için son başvuru tarihi 10.11.2020 olarak bildirilmiştir.

Başvuru kılavuzunun linki aşağıda bulunmaktadır.

https://pertemin.msb.gov.tr/Formlar/2020SBMSUKLAVUZ.docx

Başvuru için gerekli olan link aşağıda belirtilmiştir.

https://personeltemin.msb.gov.tr/ajax/#/Basvuru/Bilgilerim

Lisans düzeylerinde mezun olmuş adaylar için 27 yaşından büyük olmayanlar başvuru işlemini yapabilirler.

Lisansüstü eğitimlerini tamamlamış bulunan bütün bay ve bayan adaylar için 32 yaşından büyük olmayanlar başvuru işlemini yapabilir.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. MSB Subay ve Astsubay alımı için ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. MSB Subay ve Astsubay alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. MSB Subay ve Astsubay alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. MSB Subay ve Astsubay alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. MSB Subay ve Astsubay alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - MSB Subay ve Astsubay alımı ilanına başvuracak kişilerin Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 - MSB Subay ve Astsubay alımı ilanına başvuracak kişilerin kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 - MSB Subay ve Astsubay alımı ilanına başvuracak kişilerin affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 - MSB Subay ve Astsubay alımı ilanına başvuracak kişilerin Anayasal düzeni yıkmaya ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5. MSB Subay ve Astsubay alımı ilanına başvuracak kişilerin Sivil ve askerî okullardan herhangi bir nedenle çıkarılmış olmamak,

6. MSB Subay ve Astsubay alımı ilanına başvuracak kişilerin Her ne sebeple olursa olsun Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarılmamış olmak,

7. MSB Subay ve Astsubay alımı ilanına başvuracak kişilerin Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak

8. MSB Subay ve Astsubay alımı ilanına başvuracak kişilerin Herhangi bir kadın/erkek ile nikâhsız olarak birlikte yaşamamak

9. MSB Subay ve Astsubay alımı ilanına başvuracak kişilerin Hakkında Yedek Subay/Astsubay olamaz kararı bulunmamak.

10. MSB Subay ve Astsubay alımı ilanına başvuracak kişilerin Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

11. MSB Subay ve Astsubay alımı ilanına başvuracak kişilerin Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Serdar Yılmaz 12 ay önce
Merhaba! Sizinle çalışmak isterim E sınıfı Ehliyetm Src 2-4 piskoteknik belgem vardır
ANKARADA İKAMET EDİYORUM 0533 345 70 72
Kamu Personeli Alımı