MSB Astsubay Alımı

Astsubay alımı gerçekleştirilmesi için resmi ilan yayınlanmıştır. Yayınlanmış olan kamu personel alımı ilanlarda Milli Savunma Bakanlığı kuvvet komutanlıkları birimlerinde istihdam edilmek üzere astsubay alımı yapılacağı açıklandı.

Askeri Alımlar 23.12.2020, 10:11 11.08.2021, 16:23
MSB Astsubay Alımı

MSB Astsubay Alımı

Astsubay alımı gerçekleştirilmesi için resmi ilan yayınlanmıştır. Yayınlanmış olan kamu personel alımı ilanlarda Milli Savunma Bakanlığı kuvvet komutanlıkları birimlerinde istihdam edilmek üzere astsubay alımı yapılacağı açıklandı.

BAŞVURU BİLGİLERİ

MSB Astsubay Alımı son başvuru tarihi 25.12.2020 olarak açıklanmıştır.

Başvuru yapmak isteyen kişilerin aşağıda bulunan link üzerinden başvurmaları gerekiyor.

Link açıldıktan sonra açılmış olan sayfada TC kimlik numaranız ve e devlet şifrenizle giriş yapınız.

Giriş işlemini yaptıktan hemen sonra karşınıza çıkacak olan ekranda tüm bilgileri doldurun ve başvurunuzu gerçekleştiriniz.

https://personeltemin.msb.gov.tr/Anasayfa/EDevletGiris

MSB Astsubay Alımı KPSS şartı olarak 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS P93 Ön Lisans puanı en az 60 olanlar, 2019 ve 2020 KPSS P3 Lisans Puanı en az 60 olanlar başvuru yapabilir.

Aşağıda bulunan link üzerinden bilgi alabilirsiniz.

https://personeltemin.msb.gov.tr/

Resmi ilanın kılavuz linki aşağıdadır.

https://pertemin.msb.gov.tr/Formlar/2020ASBKILAVUZ.pdf

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Kuvvet komutanlıkları personel Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Kuvvet komutanlıkları personel Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Kuvvet komutanlıkları personel Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Kuvvet komutanlıkları personel Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Kuvvet komutanlıkları personel Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. Kuvvet komutanlıkları personel Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. Kuvvet komutanlıkları personel Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. Kuvvet komutanlıkları personel alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. Kuvvet komutanlıkları personel alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. Kuvvet komutanlıkları personel alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. Kuvvet komutanlıkları personel alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - Kuvvet komutanlıkları personel alımı ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 - Kuvvet komutanlıkları personel alımı ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 - Kuvvet komutanlıkları personel alımı ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)
Kamu Personeli Alımı