İçişleri Bakanlığı Jandarma Subay Alımı! Başvurular Başladı

İçişleri Bakanlığına bağlı Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı bay bayan subay alımı ilanı vermiştir. Başvuruda bulunacak adayların şartları, tarihleri ve detayları haberimizin devamında…

Askeri Alımlar 18.01.2020, 01:32 11.08.2021, 16:25
İçişleri Bakanlığı Jandarma Subay Alımı! Başvurular Başladı

Yayınlanan ilan kapsamında Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı yayınladığı ilan ile bay ve bayan adaylar arasından subay alımı yapılmaktadır. İlgilenen adaylar için başvuru şartları ve tarihleri kamuoyunun bilgisine sunulmuştur.

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar; T.C vatandaşı olması, 04 Ağustos 2020 tarihine kadar ilan kılavuzunda belirtilen bölümlerden mezun olabilmesi, 01 Ocak 1993 ve sonrasında doğmuş olması, bayan adayların hamile olmaması, güvenlik araştırması ve arşiv soruşturmasından olumlu sonuç alması, erkek adayların kayıt tarihi itibariyle askerlikle ilişiğinin bulunmaması ve yukarıda sayılan istenilen şartlara haiz olmaması halinde başvurular red edilecektir.

Başvuru tarih ve şekli nasıl; Subay alımı için başvuruda bulunacak adayların e-devlet üzerinden 31 Ocak 2020 tarihine kadar başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayınlanan ilan kılavuzunu detaylı şekilde inceleyerek her hangi bir hata yapmadan başvurularınızı tamamlamanız önem arz etmektedir. Aksi halde hak kaybı yaşamanıza neden olabilir.

İçişleri Bakanlığı Jandarma subay alımı kılavuzuna ulaşmak için Tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)
Kamu Personeli Alımı